کاربر گرامی  خوش آمدید ... (   \   )
امروز: یک شنبه 06 مهر ماه 1399 ساعت: 

ترجمه تخصصی اقتصاد

علم اقتصاد، علم تخصیص بهینه منابع در مقابل نیازهای بیشری از طریق ارائه راهکارهای مناسب است. این علم در مراکز آموزش عالی تحت عنوان رشته علوم اقتصادی ارائه می شود. رشته اقتصاد دارای شش شاخه اقتصاد نظری، بازرگانی، کشاورزی، پول و بانکداری، صنعتی و حمل نقش در مقطع کارشناسی است. ترجمه تخصصی و دقیق مقاله یا متون رشته اقتصاد برای دانشجویان، محققان و فارغ التحصیلان این رشته به عنوان یک ضرورت محسوب می شود. با توجه به این که فارغ التحصیلان این رشته در بخش های مختلف وزارت اقتصاد از جمله بخش مالیات، وزارت صنایع، سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی، مرکز آمار و موسسات تولیدی و اقتصادی فعالیت می کنند، لذا دقت بالا و کیفیت مطلوب ترجمه نقش بسیار مهمی در بهبود وضعیت شغلی آنها ایفا می کند. ضمن این که به دلیل ماهیت میان رشته ای اقتصاد و کاربرد گسترده این رشته در زمینه های علمی دیگر، لازم است تا ترجمه مقاله و کتاب این رشته با دید وسیع نسبت به تمامی زمینه های علمی صورت گیرد تا از جامعیت مطلوبی برخوردار باشد.

ترجمه تخصصی اقتصاد

مهارت های لازم جهت ترجمه مقالات رشته اقتصاد

شرایط لازم برای یک مترجم جهت ترجمه مقاله یا کتاب رشته اقتصاد عبارتست از:
- کیفیت در ترجمه: مترجم باید ترجمه ای دقیق و با کیفیت مطلوب ارائه کند.
- دقت در ترجمه متون: مترجم باید هنگام ترجمه به طور دقیق اطلاعات را از متن مبدا به متن مقصد منتقل کند. این موضوع در ترجمه مقالات اقتصادی و اهمیت بالای آنها نمود بیشتری می یابد.
- به کارگیری واژگان غنی در ترجمه: مترجم باید دارای دایره لغات بالایی جهت ترجمه متون و مقالات اقتصادی باشد.
- آشنایی کامل و دقیق با اصطلاحات و واژگان رشته اقتصاد: لازم است تا مترجم بر واژگان و مفاهیم گسترده رشته اقتصاد جهت انجام یک ترجمه تخصصی تسلط داشته باشد. از طرف دیگر، مترجم باید با بیشتر روند های مالی، رویکرد های سازمان های پولی و اقتصادی در جهان و مفاهیم و نظریات مهم اقتصادی آشنایی داشته باشد. به طور مثال، مترجم باید با اصطلاحاتی همچون actuarial assumptions (فرضیات محاسبات بیمه ای)، pension liabilities (دیون بازنشستگی) یا Index of Sustainable Economic Welfare (شاخص رفاه اقتصاد پایدار) و صدها اصطلاح دیگر آشنایی باشد.

ترجمه مقاله و کتاب رشته اقتصاد

اگر یک دانشجو یا محقق رشته اقتصاد قصد انتشار مقاله خود در یکی مجلات معتبر همچون The Quarterly Journal of Economics, Oxford University Press یا Journal of Financial Economics دارد، ترجمه تخصصی و دقیق مقاله وی، احتمال انتشار مقاله او در این گونه از مجلات را به طور قابل توجهی افزایش می دهد. از سوی دیگر، در صورتی که برخی از مشتریان به دلیل کمبود زمان در پی ترجمه فوریمقاله خود از انگلیسی به فارسی و یا فارسی به انگلیسی  باشند، این مهم صرفا توسط مترجمان خبره و متخصص که تسلط کافی بر مفاهیم رشته اقتصاد دارند، انجام می شود. در ترجمه کتاب رشته اقتصاد، ارسال بخش به بخش ترجمه کتاب و پایش ترجمه پس از اتمام کار توسط ویراستاران مجرب و از طرف دیگر تخفیف قابل توجه در سفارشات بالا می تواند موجب کسب رضایت مشتریان عزیز گردد.

ترجمه تخصصی اقتصاد

ترجمه تخصصی اقتصاد در شبکه ترجمه مهر

درشبکه ترجمه مهر، ترجمه مقاله و کتاب در رشته اقتصاد با تضمین کیفیت ترجمه صورت می گیرد. مترجمان این رشته پس از گذراندن آزمون های متعدد و همچنین انجام ترجمه های قابل توجه در زمینه های مختلف رشته اقتصاد، آماده ترجمه متون و مقالات با کیفیت مطلوب هستند. بر خلاف بسیاری از مراکز، ترجمه فوری با کمترین زمان ممکن و با حداقل افزایش هزینه نسبت به ترجمه عادی انجام می شود که این موضوع از خدمات متمایز شبکه ترجمه مهر جهت ترجمه مقاله و کتاب در رشته اقتصاد محسوب می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول