کاربر گرامی  خوش آمدید ... (   \   )
امروز: سه شنبه 08 مهر ماه 1399 ساعت: 

ترجمه تخصصی رشته جغرافیا

ترجمه تخصصی مقالات و مراجع علمی رشته جغرافیا بیش‌ازپیش اهمیت یافته است. جغرافیا در مفهوم جدید خود به‌عنوان علم مکان فضا تعریف می‌شود. وظیفه جغرافیدانان، کشف قانون‌مندی‌ها، الگوها و روابط فضایی و تشریح، تحلیل و تفسیر الگوهای مکانی-فضایی پدیده‌ها است. یکی از ویژگی‌های فضای جغرافیایی، دگرگونی دائمی و مرتب عناصر و محیط‌های طبیعی و چشم‌اندازهای انسانی و فرهنگی است که این مسئله موجب ایجاد قلمروها و مرزهای  جدیدی در این علم می شود. از این رو، مهم‌ترین و درعین‌حال پیچیده‌ترین بخش مطالعات جغرافیایی، تشریح و تفسیر عوامل جغرافیایی فضا ساز نه‌تنها به‌ عنوان عوامل ثابت و غیرقابل تغییر، بلکه به مفهوم متغیر و ناپایدار آن در زمان و مکان است. دانشجویان رشته جغرافیا در پی فراگیری جنبه‌های نظری و تئوریک علم جغرافیا و ارتقای آن از طریق مهارت‌های تخصصی و کاربردی لازم به‌منظور کمک به ایجاد فضای زیست بهینه و پایدار و همچنین افزایش رفاه انسان در جامعه هستند. با توجه به ارتقای استانداردهای یادگیری در سطح جهان، جوامع جهت دستیابی به موفقیت، به کسب دانش و مهارت‌های جدید در عرصه‌های مختلف نیازمند هستند. ازاین‌رو نقش انتقال صحیح و دقیق مفاهیم علمی از طریق ترجمه مقاله و ترجمه کتاب به شکل تخصصی اهمیت ویژه‌ای می‌یابد. این رشته در مقطع کارشناسی در پنج شاخه اصلی جغرافیای طبیعی، جغرافیای انسانی، کارتوگرافی، جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری و جغرافیای سیاسی- نظامی ارائه می‌شود. 

ترجمه جغرافیا

اهمیت کیفیت ترجمه در رشته جغرافیا

تردیدی نیست که لازم است تا مترجمان رشته جغرافیا به مفاهیم و واژگان تخصصی رشته جغرافیا و گرایش‌های آن تسلط داشته باشند. از طرفی، با توجه به تأثیر گسترده این رشته در دیگر زمینه‌های علمی، مترجمان این رشته باید با متون و ترجمه تخصصی مهندسی عمران، ترجمه تخصصی مدیریت، ترجمه تخصصی شهرسازی، ترجمه تخصصی کامپیوتر و رشته‌های دیگر آشنایی داشته باشند. 

ترجمه تخصصی متون رشته جغرافیا در شبکه ترجمه مهر

یکی از خدمات شبکه ترجمه مهر، ترجمه کتاب و ترجمه مقاله رشته جغرافیا به صورت تخصصی است. مترجمان رشته جغرافیا در شبکه ترجمه مهر، دانش آموختگان گرایش های مختلف این رشته بوده که پس از اخذ آزمون های متعدد انتخاب شده اند. یکی از خدمات منحصر به فرد شبکه ترجمه مهر، امکان ثبت سفارش ترجمه فوری است. در طی ثبت سفارش ترجمه فوری، هزینه ای معادل با هزینه ترجمه معمولی از مشتریان گرامی گرفته شده و در کوتاه ترین زمان ممکن سفارش ترجمه شده و به مشتریان ارسال می شود. در فرآیند ترجمه فوری، ترجمه صرفا توسط مترجمانی انجام می شود که از تجربه بالا در شبکه ترجمه مهر برخوردار بوده و قادر به ارائه یک ترجمه با کیفیت و دقیق هستند.  

 

 

 

 

 

 

 

 

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول