کاربر گرامی  خوش آمدید ... (   \   )
امروز: سه شنبه 08 مهر ماه 1399 ساعت: 

ترجمه تخصصی رشته آمار

 

 ترجمه حرفه‌ای و مفهومی متون و مقالات رشته آمار یکی از نکات بسیار مهم در ارائه ترجمه به دانشجویان و پژوهشگران این رشته محسوب می‌شود. رشته آمار به شکل کلاسیک به‌صورت علم تنظیم و تجزیه‌وتحلیل داده‌ها به‌ویژه جهت استنباط در مورد یک جمعیت با استفاده از یک نمونه نماینده تعریف می‌شود. از نگاه مدرن، آمار سیستمی جهت توصیف فلسفی عدم قطعیت با استفاده از زبان احتمال تعریف می‌شود. دانشجویان و فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در زمینه‌های مختلف ازجمله تحلیل آمارهای رسمی، طرح‌ریزی آزمایش‌ها و تحقیق‌ها، برنامه‌ریزی‌های خرد و کلان، ساخت و بهینه‌سازی مدل‌های پیش‌بینی کننده و همکاری در گروه‌های تحقیقاتی فعالیت کنند.

با توجه به اشتراکات فراوان رشته آمار با رشته‌های دیگر ازجمله ریاضیات و رایانه، لازم است تا مترجمان رشته آمار از مهارت کافی ترجمه در رشته‌های دیگر برخوردار باشند. به‌طورکلی مهارت‌های لازم برای مترجمان رشته آمار جهت ترجمه صحیح و دقیق متون و مقالات این رشته عبارت‌اند از :

1.       انتقال صحیح مفاهیم از زبان انگلیسی به فارسی و بالعکس

2.       تسلط کامل بر واژگان تخصصی رشته آمار

3.       درک صحیح و بیان شفاف و روان موضوع

4.       تعهد کاری

ترجمه رشته آمار

 ترجمه تخصصی رشته آمار در شبکه ترجمه مهر

یکی از خدمات شبکه ترجمه مهر، ترجمه مقاله و ترجمه کتاب رشته آمار به‌صورت تخصصی توسط مترجمان دارای تحصیلات تکمیلی این رشته است. در طی فرآیند ترجمه، کلیه موارد موردنظر توسط مشتریان گرامی به مترجم انتقال داده‌شده و امکان ارتباط مشتریان و مترجم فراهم می‌گردد. پس از اتمام فرآیند ترجمه از سوی مترجم، پایش و بازخوانی دقیق متن ترجمه‌شده انجام‌شده و سپس سفارش به کاربر ارسال می‌گردد. شبکه ترجمه مهر با مجوز رسمی از وزارت صمت، کیفیت متن و مقاله ترجمه‌شده را به صورت تضمینی پس از انجام سفارش به مشتریان گرامی ارائه می‌کند.

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول