کاربر گرامی  خوش آمدید ... (   \   )
امروز: یک شنبه 06 مهر ماه 1399 ساعت: 

ترجمه تخصصی ریاضی

ترجمه تخصصی مقالات و کتب رشته ریاضی یکی از نیازهای اصلی جامعه علمی کشور محسوب می شود. امروزه ریاضیات به عنوان ابزار اساسی در بسیاری از زمینه های علمی از جمله علوم طبیعی، مهندسی، پزشکی و علوم اجتماعی محسوب می شود. به همین دلیل نیاز به ترجمه تخصصی منابع علمی رشته ریاضی بیش از گذشته احساس می شود. گرایش های اصلی رشته ریاضیات شامل ریاضی محض، ریاضی کاربردی، آموزش ریاضی، ریاضی مالی، محاسبات نرم و رمز هستند. به طور کلی، ریاضیات در چند اخیر پیشرفت بسیار زیادی کرده است و عمده افرادی که در رشته ریاضی به تحصیل در دانشگاه ادامه می دهند، استادان و پژوهشگران آینده این حوزه در کشور خواهند بود. از طرف دیگر برخی از فارغ التحصیلان این رشته نیز در موسسات فنی، اقتصادی، کشاورزی و غیره فعالیت می کنند. ریاضیات پایه بسیاری از رشته های مهندسی از جمله مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی برق و الکترونیک و رشته های دیگر محسوب می شود و به همین دلیل لازم است تا مترجمان مقالات و کتب رشته ریاضی بر روی زمینه های دیگر نیز تسلط داشته باشند.

ترجمه تخصصی ریاضی

نگارش دقیق روابط در ترجمه مقاله رشته ریاضی

همواره، نگارش دقیق اعداد، روابط و عملیات ریاضی از اهمیت زیادی در ترجمه یک مقاله یا کتاب در رشته ریاضی برخوردار بوده است. هر چند که تایپ و نگارش روابط به عنوان یک موضوع فرعی در فرآیند ترجمه محسوب می شود، اما این موضوع یکی از نیازهای اصلی دانشجویان و پژوهشگران رشته ریاضی به شمار آمده است. به همین دلیل، مترجمان باید از ابزارهای کارا و دقیق جهت نگارش روابط و فرمول های ریاضی بهره ببرند.

کیفیت ترجمه مقاله و کتاب در رشته ریاضی 

تردیدی نیست که یکی از اولویت های مهم محققان و دانشجویان در رشته ریاضیات و گرایش های مختلف آن، حفظ کیفیت مطلوب ترجمه از سوی مترجمان در طی ترجمه مقالات و متون این رشته است. کیفیت ترجمه مقاله در طی انتشار مقاله در مجلات معتبر علمی از جمله journal of the american mathematical society یا Acta Mathematica اهمیت بیشتری می یابد. به همین دلیل، لازم است تا ترجمه مقاله و متون رشته ریاضی توسط مترجمان خبره و متخصص این رشته انجام شود. همچنین شناخت اصطلاحات و واژگان این رشته، یکی از نکات ضروری برای مترجمان جهت ترجمه متون رشته ریاضی محسوب می شود.

ترجمه تخصصی ریاضی در شبکه ترجمه مهر

ترجمه متون و مقالات رشته ریاضی در شبکه ترجمه مهر صرفا توسط مترجمینی انجام می شود که دارای تحصیلات تکمیلی در این رشته بوده و از تجربه بالایی در ترجمه متون این رشته برخوردار هستند. از طرفی، استفاده از ابزار های جدید جهت نگارش روابط ریاضی به شکل صحیح و دقیق، یکی دیگر از خدمات شبکه ترجمه مهر جهت رضایت هرچه بیشتر دانشجویان و محققان است. پایش دقیق متن ترجمه شده از سوی ویراستاران شبکه ترجمه مهر موجب به حداقل رسیدن هر گونه خطای احتمالی در طی فرآیند ترجمه می گردد. بدین ترتیب می توان از کیفیت بالای ترجمه مقالات و متون رشته ریاضی در شبکه ترجمه مهر اطمینان حاصل کرد. هدف ما کسب رضایت شما عزیزان است.

 

 


 

 

 

 

 

 

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول