ترجمه تخصصی مهندسی صنایع
کاربر گرامی  خوش آمدید ... (   \   )
امروز: سه شنبه 08 مهر ماه 1399 ساعت: 

ترجمه تخصصی مهندسی صنایع

مهندسی صنایع رشته ای است که با طراحی، پیاده سازی و بهبود سیستم های یکپارچه ای از انسان، مواد، اطلاعات، تجهیزات و انرژی سروکار دارد. این رشته بر پایه دانش تخصصی در علوم ریاضی، اجتماعی و نیز قوانین و روش های تجزیه و تحلیل مهندسی و طراحی بنا نهاده شده است تا به کمک آنها بتوان به ارزیابی نتایج حاصل از سیستم های یکپارچه پرداخت. با پیشرفت تکنولوژی و پیچدگی های روز افزون آن، بالطبع سیستم های تولیدی و خدماتی نیز گسترش یافته اند. اداره صحیح و مناسب و سیستماتیک این گونه واحد ها نیازمند استفاده از تکنیک های علمی و پیشرفته است. مباحث تولید و خدمات چنان گسترش یافته است که رشته های مهندسی سنتی از قبیل شیمی، راه و ساختمان، مکانیک و غیره پاسخگوی همه مسائل نیستند. جهت جبران کمبود های این زمینه ها در قرن حاضر و به ویژه طی چند دهه اخیر، از پیوند رشته های گوناگون علوم مدیریت، اقتصاد و روش های مهندسی، رشته جدیدی به نام مهندسی صنایع پدیده آمده است. به دلیل حساسیت های موجود در برخی از زمینه های رشته صنایع، استفاده از ترجمه ای دقیق و مناسب بسیار ضروری است. در واقع ترجمه یک متن یا مقاله رشته صنایع می تواند موجب حفظ تولید مطابق برنامه زمانی و یا حتی موجب سلامت و ایمنی بیشتر بخش مربوطه شود. ترجمه دقیق دستورالعمل ها نیز می تواند موجب نجات جان انسان ها شود.

ترجمه مهندسی صنایع

کیفیت ترجمه متون رشته صنایع

با توجه به چهار گرایش مهندسی صنایع شامل تولید صنعتی، برنامه ریزی و تحلیل سیستم ها، تکنولوژی صنعتی و ایمنی صنعتی، دانشجویان و پژوهشگران این رشته به طور پیوسته به ترجمه مقالات و کتب مهندسی صنایع جهت بهبود هر چه بیشتر دانش خود، نیاز دارند. متاسفانه به دلیل کیفیت نا مطلوب ترجمه نامطلوب متون و مقالات رشته صنایع در برخی از مراکز، مشکلات زیادی برای مخاطبان این رشته جهت دسترسی به ترجمه ای با دقت بالا و کیفیت مطلوب به وجود آمده است. عدم معادل یابی صحیح هنگام ترجمه، عدم شناخت کافی از متن مورد ترجمه و همچنین تخصص و تجربه کم در زمینه ترجمه مقاله و کتاب رشته مهندسی صنایع، همگی از دلایل کیفیت پایین ترجمه در این رشته محسوب می شود. به طور مثال فرض کنید که یک مترجم از اصطلاحات پایه مهندسی صنایع همچون Analytical Hierarchy Process (فرآیند تحلیلی سلسله مراتبی) یا Multiple-criteria decision making model (مدل تصمیم گیری چند معیاره) اطلاع نداشته باشد. در این صورت نمی توان از چنین مترجمانی انتظار ترجمه صحیح و دقیق متن و مقاله رشته مهندسی صنایع را داشت. از طرفی با توجه به زمینه های تخصصی مهندسی صنایع از جمله برنامه ریزی و تحلیل سیستم، تولید صنعتی، تکنولوژی صنعتی، ایمنی صنعتی، مهندسی سیستم های اقتصادی و اجتماعی، مدیریت سیستم و بهره وری، مدیریت فناوری و نوآوری، مدیریت لجستیک و زنجیره تامین، مهندسی مالی و موارد دیگر، حضور یک مترجم با تحصیلات تکمیلی در این رشته، موجب تحقق ترجمه ای تخصصی و با کیفیت خواهد شد.

ترجمه رشته مهندسی صنایع

ترجمه مقاله رشته مهندسی صنایع

بیشتر دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته مهندسی صنایع در پی انتشار مقاله خود در یکی از مجلات معتبر این رشته از جمله Journal of Operations Management یا International Journal of Machine Tools and Manufacture و دیگر مجلات معتبر این رشته هستند. بی گمان، ترجمه صحیح و تخصصی مقاله کمک شایانی به روند انتشار مقاله در مجلات معتبر خواهد کرد. از طرفی، در صورتی که زمان نقش مهمی در ترجمه یک مقاله برای دانشجویان یا محققان داشته باشد، ترجمه فوری یک مقاله صرفا توسط مترجمان خبره و با تجربه که بر واژگان و اصطلاحات تخصصی رشته صنایع تسلط کافی داشته و از طرفی با تکنیک های ترجمه رشته های فنی و مهندسی آشنایی کامل دارند، قابل انجام خواهد بود. از طرفی پایش کیفیت ترجمه پس از اتمام ترجمه توسط ویراستاران حرفه ای موجب به حداقل رسیدن خطاهای ممکن در روند ترجمه می شود.

ترجمه متون رشته صنایع در شبکه ترجمه مهر

شبکه ترجمه مهر همواره در پی بهبود کیفیت ترجمه مقاله و کتاب در رشته مهندسی صنایع بوده است. این روند با بهره گیری از مترجمان متخصص و حرفه ای از طریق انجام آزمون های متعدد جهت بررسی توانایی آنها در ترجمه دقیق و مطلوب متون رشته صنایع صورت پذیرفته است. ضمن این که حضور ویراستاران مجرب جهت پایش کیفیت ترجمه و به حداقل رساندن هر گونه خطای احتمالی، از دیگر اقدامات شبکه ترجمه مهر جهت تضمین کیفیت ترجمه در این مرکز بوده است. یکی از خدمات متمایز شبکه ترجمه مهر، انجام ترجمه فوری بدون هیچ گونه افزایش هزینه در سریع ترین زمان ممکن با حفظ کیفیت مطلوب ترجمه از انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی بوده است. از این رو، ما همواره در پی کسب رضایت شما عزیزان هستیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

logo-samandehi
ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول