کاربر گرامی  خوش آمدید ... (   \   )
امروز: سه شنبه 08 مهر ماه 1399 ساعت: 

ترجمه تخصصی مهندسی معدن

تاریخ فعالیت در زمینه معدن و معدنکاری به دوران آغازین زندگی بشر و عصر نوسنگی باز می گردد. آثار سفالین و اشیاء فلزی ساخته شده از طلا و یا نیزه و تیغه های آهنی به دست آمده از اهرام مصر، آثار تاریخی در جزیره کرت یونان و یا چین، قدمت معدنکاری را از هفت هزار سال قبل از میلاد مسیح نشان می دهند. همچنین، آثار و علائم معدنکاری نیز در حدود پنج هزار سال قبل از میلاد مسیح در ایران، کشف شده اند.رشته مهندسی معدن در دوره کارشناسی دارای دو گرایش اکتشاف معدن و استخراج معدن و در دوره کارشناسی ارشد، دارای پنج گرایش فرآوری مواد معدنی، مکانیک سنگ، اکتشاف مواد معدنی، استخراج مواد معدنی و اقتصاد و مدیریت معدنی است.

ترجمه متون و مقالات مهندسی معدن

ترجمه تخصصی مقالات در مباحثی همچون زمین شناسی، ژئوفیزیک، حفر ترانشه، تونل و گمانه اکتشافی و موارد دیگر صرفا توسط مترجمان مجرب و با تجربه قابل انجام است. ازطرف دیگر، در مباحثی همچون مکانیک سنگ که دارای ماهیت میان رشته ای بین رشته های مهندسی عمران و معدن است، مترجم باید تسلط کامل بر مباحث هر دو حوزه داشته باشد تا ترجمه ای دقیق مطابق خواسته دانشجویان و محققان این رشته ارائه شود. همچنین، یکی از اولویت های اصلی دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دو گرایش کارشناسی ارشد و دکتری رشته معدن، ترجمه کاملا تخصصی و دقیق مقالات این رشته محسوب می شود تا بدین ترتیب، امکان انتشار مقالات آنها در مجلات معتبر از جملهInternational Journal of Mining Engineering and Mineral Processing فراهم شود. ضمن این که در مدل سازی، شبیه سازی و تحقیقات گسترده رشته معدن، انتقال دقیق مفاهیم از ترجمه انگلیسی به فارسی مقاله موجب بهبود و دقت هر چه بیشتر کل فرآیند تحقیقاتی خواهد شد.

ترجمه تخصصی مهندسی معدن

لزوم کیفیت بالای ترجمه در رشته مهندسی معدن

متاسفانه دانشجویان و فعالان عرصه مهندسی معدن با مشکلات زیادی هنگام ترجمه اشتباه مقالات و کتب خود مواجه می شوند. کوچک ترین اشتباه در ترجمه این متون می تواند موجب بروز خسارات و زیان های قابل توجهی برای مخاطبان این رشته شود. ترجمه تخصصی یک مقاله یا کتاب دارای یک فرآیند مشخص و تعریف شده بوده که طی آن می توان به کیفیت بالای ترجمه و در نتیجه رضایت مشتریان دست یافت. مترجمانی که بر اصطلاحات پایه رشته مهندسی معدن از جمله Curie point depth (عمق نقطه کوری) یا magnetic exploration (اکتشاف مغناطیس سنجی) تسلط نداشته باشند، هیچ گاه قادر به ترجمه دقیق و تخصصی متون رشته مهندسی معدن و زمینه های مختلف آن نخواهند بود. از طرف دیگر، در صورت اهمیت زمان برای دانشجویان و محققان رشته مهندسی معدن، ترجمه فوری با حفظ کیفیت مطلوب ترجمه در سریع ترین زمان ممکن، صرفا توسط مترجمان با تجربه و کارآزموده انجام شدنی است.

ترجمه رشته معدن

ترجمه تخصصی مهندسی معدن در شبکه ترجمه مهر

در شبکه ترجمه مهر، شبکه مترجمان مهندسان معدن متشکل از جمعی از فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی ارشد و دکتری این رشته اقدام به ترجمه مقاله و کتاب در زمینه های مختلف رشته مهندسی معدن می کنند. پس از انجام ترجمه مقاله یا کتاب رشته مهندسی معدن، ویراستاران اقدام به پایش کلیه بخش های ترجمه شده و رفع هر گونه خطای احتمالی در متن ترجمه شده می کنند. بدین ترتیب، متن یا مقاله ترجمه شده با حداکثر کیفیت ممکن به مشتریان و مخاطبان گرامی رشته مهندسی معدن تحویل داده خواهد شد.           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

logo-samandehi
ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول