کاربر گرامی  خوش آمدید ... (   \   )
امروز: یک شنبه 06 مهر ماه 1399 ساعت: 

 ترجمه مهندسی نفت 

 

ترجمه تخصصی متون و مراجع علمی رشته مهندسی نفت در کشوری همانند ایران اهمیت بالایی دارد. کشور ایران ازجمله کشورهای غنی جهان در ذخایر نفت و گاز محسوب می‌شود. به دلیل وسعت و پیچیدگی تکنولوژي در حوزه‌هایی همچون مهندسی مخازن-حفاری و استخراج و بهره‌برداری از منابع نفت و گاز، لازم است تا افراد مستعد با کسب آموزش‌های علمی و فنی در سطوح کمی و کیفی بالاتر در زمینه‌های تخصصی مهندسی نفت تربیت شوند. این متخصصان با توان علمی بالا می‌توانند موجب تحرک هر چه بیشتر در بخش تولید نفت و گاز شده و تکنولوژی آن را هر چه بیشتر غنی و هم‌تراز با سطح جهانی سازند. به‌طورقطع ترجمه تخصصی و دقیق مقالات و کتاب‌های رشته مهندسی نفت نقش بسیار مهمی در انتقال مفاهیم این رشته و پیشرفت‌های بیشتر در این حوزه ایفا می‌کند. لازم است تا مترجمان این رشته تسلط کاملی بر واژگان و مفاهیم زمینه‌های مهم رشته نفت همچون مخازن هیدروکربوری، اکتشاف نفت، حفاری و استخراج نفت و بهره‌برداری از منابع نفت داشته باشند.

ترجمه نفت

 

اهمیت تخصصی بودن ترجمه متون مهندسی نفت

تسلط بر واژگان تخصصی مهندسی نفت نقش مهمی در انتقال صحیح مفاهیم ایفا کرده و همچنین موجب عدم بروز مشکلات ترجمه برای دانشجویان و پژوهشگران این رشته می‌شود. به‌طور مثال فرض کنید که مترجمی از واژگان تخصصی رشته مهندسی نفت همچون well test (چاه آزمایی)، Monkey Man (دکلبان)، Hole (چاه) و یا hydraulic Fracturing (شکاف زنی هیدرولیکی) اطلاعی نداشته باشد. حال این پرسش این مطرح می‌شود که چگونه می‌توان به مترجمانی غیرمتخصص که از واژگان ابتدایی و اولیه رشته مهندسی نفت اطلاعی ندارند، اعتماد کرد.

ترجمه مهندسی نفت

 ترجمه تخصصی مهندسی نفت در شبکه ترجمه مهر

 یکی از خدمات شبکه ترجمه مهر، همکاری با مترجمانی است که علاوه بر تخصص در زمینه‌ها و گرایش‌های مختلف رشته مهندسی نفت، توانایی ترجمه مقاله و همچنین ترجمه کتاب با ماهیت میان‌رشته‌ای رادارند. مترجمانی که علاوه بر تسلط بر واژگان و مفاهیم رشته مهندسی نفت، توانایی و مهارت کافی در ترجمه تخصصی مهندسی عمران، ترجمه تخصصی مکانیک، ترجمه تخصصی کامپیوتر و رشته‌های دیگر را دارا می‌باشند، برای ترجمه متون و مقالات رشته نفت که دارای ماهیت میان‌رشته‌ای هستند، به کار گرفته می‌شوند. همچنین تمامی مترجمان شبکه ترجمه مهر پس از انجام چند مرحله آزمون اخذ نمونه ترجمه‌های متعدد، همکاری خود را با شبکه ترجمه مهر آغاز می‌کنند. از طرفی شبکه ترجمه مهر با مجوز رسمی از وزارت صمت و نهادهای مرتبط ضمانت کیفیت مطلوب ترجمه را به مشتریان خود عرضه می‌کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول